Lužická laťka 2023

Po třech letech se opět konala soutěž ve skoku vysokém v Lužicích. A byl to mimořádný ročník plný rekordů. Naši školu reprezentovalo celkem 14 atletů od čtvrté do deváté třídy. Ondřej Ráček skočil 95 cm, Sandra Smiejová 100 cm a Zuzana Benčová získala stříbrnou medaili za 105 cm. Oliver Pátek si vyskákal výkonem 116 cm zlatou medaili. Na druhém stupni získali Šimon Pancl (125 cm) a Natálie Tomšejová (120 cm) bronzové medaile ve svých kategoriích za šestý ročník. Matyáš Toman, Zdeňka Nejezchlebová a Markéta Balážová ze sedmé třídy skočili 110 cm. Z osmé třídy Karolína Plimlová skočila 115 cm, Nikola Králová 120 cm a z deváté třídy Vašek Michalica 135 cm a na čtvrtém místě skončil Tobiáš Vurbs s výkonem 145 cm. Po dlouhých letech byly také překonány dosavadní rekordy mezi chlapci i děvčaty. Domácí skokan stanovil výkonem 173 cm nový rekord Lužické laťky. Mezi dívkami byl překonán rekord výkonem 150 cm. Děkujeme všem našim účastníkům za výbornou reprezentaci naší školy.

Jaroslav Paul

Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA