V pátek 10. září 2021 jsme jeli do Lednice na Mendelovu zahradnickou fakultu. Tato fakulta má 11 tematických zahrad. Rozdělili jsme se do 5 skupinek a v těchto skupinách jsme plnili úkoly z pracovního listu, který nám vytvořily lektorky. Jako první úkol bylo dát si jméno a logo. Potom v kuchyňské zahradě si každá skupina namíchala svůj letní osvěžující drink, který jsme pojmenovali a ke konci ochutnali a ohodnotili. Na Mendelově fakultě jsme si také mohli prohlédnout diplomové práce studentů. Jeden z dalších úkolů byla ochutnávka naslepo, kde jsme měli uhodnout, o jaké ovoce nebo zeleninu se jedná. V zahradě stínů a polostínu byl také úkol, který spočíval v tom, že v černých sáčcích byly plodiny, které jsme měli poznat po hmatu a čichu. V další zahradě barev jsme měli najít květiny podle spektra barev v pracovním listu. Jedna z posledních úloh bylo najít skrytý hmyzí hotel v barevné zahradě a napsat, z čeho se vyrábí a kdo v něm žije. Nakonec jsme si zkontrolovali pracovní listy a ochutnali naše letní drinky. Čtyři hodiny utekly jako voda a my jsme pospíchali na autobus a jeli zpátky domů. Akce se nám moc líbila, vyšlo i počasí, a tak jsme rádi, že paní učitelka vybrala naši třídu a my mohli jet na tuto akci. 

Napsaly Barbora Kadlecová, Eva Garšicová a Adéla Hanzlíková 

 Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA