Společnost Kola pro Afriku, o.p.s byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicykles for Humanity, stejně tak také osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu. Posláním organizace je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Tato kola jsou převezena do Afriky. Celý projekt směřuje k podpoře gramotnosti a pracovního uplatnění lidu v Africe, zvýšení jejich občanského státu.

Dne 14. 11. 2013 jsme se připojili k charitativní akci Kolo pro Afriku. Na uspořádání jsme měli velmi málo času. Za tři dny jsme stačili vyrobit plakáty a informovat obyvatele celé naší obce. Byli jsme překvapeni velkým ohlasem sbírky. Občané přivezli více než padesát kol (stará i se součástkami, ale i novější, dokonce i koloběžky). V neděli 17. 11. 2013 jsme vše nakládali do auta pana Maděřiče a odvezli do Břeclavi. Přidali jsme i dopis napsaný anglicky. Z Břeclavi se kola vezla kamióny do Afriky. Byli jsme rádi, že tolik lidí pomohlo dobré věci.

Všem moc děkujeme!

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA