První z pěti podzimních turnajů se uskutečnil v Moravském Žižkově za účasti čtyř družstev, které byly rozlosovány do dvou semifinálových zápasů a následných o umístění. Proti kvalitnímu Podivínu jsme měli minimum příležitostí ke skórování a díky našim jednoduchým chybám brankářů a obrany nám soupeř vstřelil šest laciných branek. V utkání o třetí místo jsme se po roce střetli opět s Velkými Bílovicemi a tentokráte rozhodly po remíze v základní hrací době až penalty. V prvním poločase nás dostal do vedení Adam Kvasnička. Soupeř srovnal na začátku druhého poločasu. Úspěšnými penaltovými střelci byli Adam Zugar a rozhodující druhý Sebastian Sláma po nádherné střele do pravého horního rohu branky. Končíme tak na třetím místě a nepostupujeme do jarního finálového kola, kde se utká nejlepších osm školních družstev.

I. turnaj: 3. 10. 2023 (úterý) – hřiště TJ Moravský Žižkov

Účastníci turnaje: ZŠ TGM Moravský Žižkov; ZŠ a MŠ Rakvice; ZŠ Velké Bílovice; ZŠ Podivín

8,45 hod.             Moravský Žižkov – Podivín 0:6

9,45 hod.             Velké Bílovice – Rakvice 1:6

10,45 hod.          Zápas o 3.- 4. místo     Moravský Žižkov – Velké Bílovice 1:1 (pen. 2:1)

střelci za domácí: Kvasnička, proměněné penalty Zugar a S. Sláma

11,45 hod.          Finále o 1. a 2. místo     PODIVÍN – RAKVICE  1:2