Letošní turnaj okresního kola se odehrál opět v Mikulově, tentokráte ve sportovní hale, kde organizátoři připravili dvě florbalové hřiště. Turnaj byl opět velmi kvalitně zorganizován a rozhodčí zajistil Český florbal. Při vyšším počtu týmů se letos hrálo ve dvou pětičlenných skupinách, kdy první dva týmy z každé skupiny postoupily do vyřazovacích bojů. Jedno utkání se hrálo 10 minut hrubého času s počtem 3 hráčů v poli + brankář. V prvním utkání proti pozdějšímu vítězi ZŠ Břeclav Slovácká jsme se brzy ujali vedení, které jsme však nedokázali udržet, soupeř otočil vývoj utkání a v závěru ještě výrazně navýšil na konečných 4:1. V dalším utkání proti loňskému vítězi ZŠ a MŠ Brumovice jsme odehráli velmi podobné utkání jako proti Břeclavi se stejným výsledkem. Ve třetím utkání jsme tak museli zvítězit, pokud jsme ještě chtěli pomýšlet na postup ze skupiny. Opět nás však srážely hrubé individuální chyby v obraně, neproměňování vyložených šancí a prohráli jsme se ZŠ Valtická Mikulov 2:3. V posledním utkání proti Lovcům jsme promíchali sestavu a hráli pouze na dva útoky. Alespoň v tomto utkání jsme zvítězili 4:1. Do vyřazovacích bojů postoupily z naší skupiny týmy ZŠ Břeclav Slovácká a ZŠ Valtická Mikulov, které po výhrách v semifinále proti Valticím, respektive Lanžhotu se opět utkali o celkové vítězství v turnaji. Po remíze 3:3 v normální hrací době se po nájezdech radovala ZŠ Břeclav Slovácká.

Jaroslav Paul

Fotogalerii naleznete zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA