Exkurze Sonnentor Čejkovice

Exkurze se konala 23. 11. 2022 a zúčastnili se jí žáci 1. – 3. ročníku. Žáci navštívili s průvodkyněmi nejen sklad bylin a koření, ale i samotnou výrobu a balení sypaných a sáčkových čajů. Návštěva ve firmě Sonnentor byla velmi dobře organizačně i obsahově připravena. Děti se dozvěděly zajímavosti o vzniku firmy i o bylinkách, poslechly si pěknou pohádku i třech skřítcích, kteří pomáhají ve firmě.  Své vědomosti si ověřily v pracovním listě, kde nejlepší získali odměnu. Všichni, včetně paní učitelek a asistentek, obdrželi výborný čaj místní výroby. Na závěr si složili krabičku na čaj, kterou naplnili sáčkovými čaji a nalepili samolepku. Kromě darovaného čaje si mohli žáci ještě zakoupit čaje, koření a sladkosti v krásně vyzdobeném voňavém obchůdku. Exkurze se vydařila a všichni odcházeli spokojeni.

 

Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA