V pátek 16. března navštívila 1. a 2. třída Záchranný hasičský sbor v Břeclavi. Děti měly možnost vidět nejčastěji používaná vozidla a jejich vybavení. Odvážlivci si na vlastní kůži vyzkoušeli různé pomůcky používané při fixaci poraněných částí těla. Díky této exkurzi si žáci umí představit, v jakých výškách hasiči pracují, jakou sílu a odvahu je potřeba mít při jejich zaměstnání. Svou odvahu musela prokázat i pí. učitelka, kterou zachraňoval hasič ukázkovým slaňováním z požární věže. Největší radost dětem udělala požární hadice, ze které si každý vyzkoušel hasit. Nejen děti si z tohoto krásného dne odnesly nevšední zážitky, na které budou dlouho vzpomínat. Obrovské poděkování patří J. Herzánovi za uskutečnění této návštěvy, dále pak L. Plodkovi a T. Bačovi, kteří nás velmi ochotně a trpělivě provázeli celé dopoledne po jejich stanici.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA