V rámci výuky PČ se žáci osmé a deváté třídy naší školy pod vedením p.uč. Mácsaie vydali na exkurzi do místní výrobny svíček. Výrobní závod je zaměřen především na produkci strojně vyráběných svíček – čajových, válcových, plovoucích a hřbitovních. Ročně je výrobním závodem v Moravském Žižkově zpracováno více než 4500 tun parafínu. V roce 2008 firma rozšířila svoje kapacity zakoupením výrobního závodu na Slovensku, a zařadila se tak mezi přední výrobce parafínových svíček v České a Slovenské republice. Děti viděli výrobu parafínu z tekutého do práškového stavu a lisování svíček z tohoto prášku na strojních zařízeních.

Exkurze byla provázena odborným výkladem. Byly nám předvedeny i takové výrobky z parafínu, s jakými se běžně v obchodní síti často nepotkáváme. Byla to velmi příjemně strávená exkurze a žáci si odnášeli zajímavé poznatky, nové zkušenosti, ale i dárek a své vlastní výrobky v podobě svíček. ZŠ touto cestou děkuje za exkurzi firmě KREJČÍ&KREJČÍ s.r.o., Moravský Žižkov.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA