V pondělí 3. 11. 2014 si pod vedením vyučujícího pana učitele Mácsaie v rámci zpestření výuky fyziky vyrazili nejdříve žáci 6. ročníku do ulic Moravského Žižkova. V praxi ověřovali své znalosti o probraném učivu „Látky a tělesa“. Na mnoha příkladech dokázali popsat a správně posoudit, co je těleso i co je látka.

Druhou exkurzi dnes absolvovali naši sedmáci a to opět s panem učitelem Mácsaiem. Již tradičně do autoservisu KREJĆÍ. Cílem bylo praktické ověření učiva o rychlosti, dráze a času v praxi. Panu Krejčímu touto cestou děkujeme za nejdříve velmi poutavý výklad o této problematice a nakonec i za předvedení několika praktických ukázek jízdy a brždění auta. Dětem na rozloučenou přidal i několik drobných sladkostí.

Mácsai Zdeno