1. června slavíme Den dětí – tuto tradici dodržujeme i na naší škole. Vždy pořádáme místo vyučování nějakou akci. Nejinak tomu bylo i letos. Po několika letech olympiády v netradičních disciplínách jsme si řekly, že by to chtělo nějakou změnu. Proto jsme pro děti připravily výlet lodí. V pondělí 1. června jsme se kolem deváté nalodili na dvě lodě v areálu Nad Splavem a vyrazili směr Janohrad. Cestu jsme si užívali – sluníčko se na nás usmívalo, kolem řeky samá zeleň a všude klid jen s cvrlikáním ptáků. U vody, jak známo, vyhládne, tak jsme brzy zjišťovali, co nám maminky dobrého zabalily s sebou. Po hodinové plavbě jsme dorazili k Janohradu. Tady jsme se vyřádili, snědli další část svačinky a také samozřejmě utratili penízky za různé dobroty. Další částí byla procházka lesem. Prvňáčci vyrazili ostrým tempem, až museli být trošku zpomaleni, a proto se ani starší nesměli nechat zahanbit. Za tři čtvrtě hodiny jsme dorazili do lednického parku. Sluníčko už dost pálilo, tak se naší zastávkou stala jasně cukrárna. Občerstveni zmrzlinou a nanuky jsme si trošku odpočinuli. Pak, rozděleni na dvě skupiny, jsme se různými směry vydali k domovu. Možná trošku unaveni, ale jistě spokojeni, jsme si užili pěkný den.

Mgr. R. Rebendová