Dne 9. 11. 2017 se žáci osmé a deváté třídy zúčastnili akce Břeclavský fortel, na kterém se prezentovaly firmy z okresu Břeclav. Tato akce se konala už třetím rokem a těší se stále vyššímu zájmu veřejnosti. Organizátoři fortelu spolupracují také s výchovnými poradci a řediteli základních škol, aby žákům co nejvíc usnadnili volbu svého povolání. V dnešní době se zaměstnavatelé potýkají čím dál víc s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Břeclavský fortel je možnost, jak motivovat žáky a studenty technické profese studovat. Žáci se tak sami přesvědčili, že i v tomto regionu je mnoho příležitostí uplatnit se v technickém oboru. Prezentace firem byly zajímavé, některé se snažily vzbudit zájem o sebe soutěží, jiné zajímavou prezentací, při které si mohli žáci něco sami vyrobit, jiné vsadili na možnost malého reklamního dárku. Devátá třída měla navíc možnost konzultace s kariérní poradkyní. Žáci odcházeli plný nových zkušeností a díky fortelu si rozšířili své obzory ve volbě svého povoláni.

Fotogalerii naleznete zde.