Beseda s myslivcem p. F. Konečným byla velmi zajímavá. Připravil si pro děti prezentaci o zvěři žijící v okolí Moravského Žižkova a o myslivosti. Chlapce zřejmě nejvíce zaujaly zbraně, které myslivci používají, zajímavé byly názvy částí těla zvěře v myslivecké „ hantýrce“ (oči – světla, uši – slechy atd). Pan myslivec si také pro děti připravil ukázku trofejí – paroží, nábojů, myslivecký dalekohled.

Po přestávce jsme se pořádně oblékli a vyrazili do zimní přírody i se zásobami krmení pro zvěř. Pan myslivec dětem ukázal hnízda straky, krmelce pro zvěř (zajíce, bažanty, srnce, kachny), u kterých jsme nechali naše zásoby (staré pečivo, zrní, mrkev). Děti si vyzkoušely „ komentovanou prohlídku“ posedu a prošly se po zamrzlém rybníku, kde na závěr krmily kachny. Za zajímavou besedu a vycházku panu Konečnému moc děkuji žáci 1., 2. a 3. ročníku spolu s vyučujícími a vedením školy.

Fotogalerii naleznete zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA