Poslední květnové dny jsme se účastnili Atletických přeborů Podluží v Lanžhotě. 29. 5. závodily děti druhého stupně a 30. května mladší děti z prvního stupně. Tyto dny spíše nahrávaly koupališti a opalování, ale naši sportovci se s tím dokázali porvat.

Největší radost nám udělaly 4 zlaté medaile. Dvě z nich dokonce vybojoval jeden žák, a to Dominik Navrátil za běh na 60 metrů a skok do dálky. Ve skoku dalekém byl zlatý i Matěj Osička ze 7. třídy a další zlato přidal „jamajčan“ Michal Osička z 8. třídy. Stříbro si vyběhl Jakub Juráň z 9. třídy a Samuel Tetur byl v hodu kriketovým míčkem stejně jako loni 3.. Další medaile přidali Lada Hromková ze 3. a Jan Přibyla z 5. ročníku. Obě byly za sprint a obě byly bronzové. Největším smolařem naší výpravy byl Tadeáš Tomšej, který byl ve velké konkurenci ve dvou disciplínách „bramborový“.

Dalšími reprezentanty byli Matyáš Toman (1.ročník), Matyáš Tomšej, Šárka Počtová, Vilém Toušek, Adam Zugar (2. ročník), Emma Pancl, David Dvořák, Filip Šťastný, Adam Polák (3.ročník), Tadeáš Tomšej, Gabriela Osičková (6. ročník), Patrik Zugar, Václav Kalužík (7. ročník), Bronislav Kunický, Karolína Virágová, Tetur Bruno (8. třída).

Stanislav Haňka

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA