Atletické přebory Podluží 2023

Ve dnech 1. a 2. června se uskutečnil v Lanžhotě další ročník atletických závodů za účasti osmi škol: Lanžhot, Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Moravský Žižkov, Prušánky, Tvrdonice, Hrušky. I přes komplikaci, kdy se omluvilo devět původně nominovaných závodníků, jsme získali celkem 18 medailí, z toho 7 zlatých, 7 stříbrných a 4 bronzové. Nejvíce se dařilo Zuzce Benčové, která získala čtyři medaile ze čtyř disciplín. Z druhého stupně získal David Dvořák tři medaile ze tří disciplín, ve kterých startoval. Výtečnou premiéru na závodech také prožila žákyně devátého ročníku Adéla Hanzlíková, která získala dvě zlaté medaile. Všichni závodnicí podali výborné výkony na hranici svých možností a přispěli cennými body do celkového hodnocení škol, ve kterém jsme skončili na pátém místě. Vítězem se stala pořádající škola.

 

Zuzana Benčová – 1. místo v běhu na 60 m, 1. místo ve skoku dalekém, 1. místo v hodu míčkem, 2. místo ve vytrvalostním běhu

Oliver Pátek – 1. místo ve skoku dalekém, 2. místo v běhu na 60 m,

Natálie Tomšejová – 2. místo v běhu na 60 m, 2. místo ve skoku dalekém

Bára Osičková – 3. místo v běhu na 60 m,

Adam Zugar – 2. místo ve vrhu koulí,

Matyáš Tomšej – 3. místo ve vrhu koulí,

David Dvořák – 1. místo ve skoku dalekém, 2. místo v běhu na 60 m, 3. místo ve vrhu koulí,

Filip Šťastný – 3. místo ve skoku dalekém,

Karolína Barančicová – 2. místo ve vytrvalostním běhu,

Adéla Hanzlíková – 1. místo ve skoku dalekém, 1. místo ve vrhu koulí.

 

Fotogalerie ke stažení zde

 

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA