Ve dnech 27. – 28. května se konal ve městě Lanžhot 14. ročník Atletických přeborů Podluží. Soutěž je určena pro žáky základních škol z oblasti regionu Podluží – Hrušky, Lanžhot, Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Moravský Žižkov, Prušánky, Tvrdonice. V pondělí proběhly závody pro I. stupeň, kde naši školu reprezentovalo 17 žáků a žákyň. Mezi nejúspěšnější patřila Lada Hromková z 5. třídy, která získala stříbrnou medaili za skok do dálky a bronzovou za 60 m sprint. Bronzovou medaili také získala žákyně 4. třídy Karolína Freibergová za 60 m sprint. Šimon Pancl skončil ve finálovém rozběhu na bramborové čtvrté příčce a stejně tak David Dvořák ve skoku do dálky, kde jen několik centimetrů ho dělilo od třetího místa. Všichni závodníci podali výkony na hranici svých současných možností a dobře reprezentovali naši základní školu. Úterní závody II. stupně byly pro nepříznivé počasí zrušeny bez náhradního termínu.

Jaroslav Paul

Fotogalerii naleznete zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA