Dne 22. 5. 2014 se uskutečnilo 7.zasedání školního senátu.

Nejprve jsme diskutovali o stanovách senátu. Pokud senátor zastupující třídu nechodí nebo má hodně absencí, např. když zaspí, může třída navrhnout nového senátora tajným hlasováním do 15. září 2014. Doplnili jsme pravidlo, že zvolení zástupci jsou voleni na dva roky. To proto,aby senát dobře fungoval a pracoval.

Za druhé jsme jednali o zápisech ze senátu. Ze začátku jsme nevěděli, do jaké doby mají být zápisy hotové, ale i tak máme své rezervy při jejich psaní. Někteří zástupci dávají zápis pozdě , řekli jsme ,že zápis bude muset být dodán do sedmi dnů od zasedání.

Za třetí jsme řešili , jestli žáci mají nějaké připomínky ke školnímu řádu. Chtějí mít povolené žvýkat žvýkačky při testu nebo jíst čokoládu ,pomáhá to při soustředění, je to i vědecky prokázáno.

Za čtvrté žáci by chtěli mít automat se zdravým jidlem a pitím (minerálmí vody ochucené sušenky ,oplatky ).Uděláme anketu , jestli by je žáci vůbec kupovali.

Za páté jsme vyjadřovali se ke kritériím na vyhodnocení nejlepšího deváťáka Akademika roku

1. Prospěch
  2. Chování
  3. Účast v olympiádách
  4. Kamarádství
  5. Práce pro třídu

K bodu 4-5 se vyjádří žáci třidy.