30. 1. 2014 proběhlo čtvrté zasedání žákovského senátu. Každá třída měla za úkol napsat jídelníček podle svých představ. Spousta tříd napsala jídla, která nejsou možná dovážet ve várnicích, a proto musíme vymyslet jiná jídla. Padly také připomínky na některá jídla ve školní jídelně např.: malé porce u některých jídel, nedochucené polévky, nebo nápady, jak zlepšit stravování – solnička a pepř u každého stolu v jídelně. Žáci by také chtěli ve škole automat se zdravým pitím a jídlem.

Dalším tématem na programu zasedání byl T. G. Masaryk. Naše škola nese jeho jméno a spousta z nás vůbec neví, kdo to vlastně byl a jaké činy dokázal. Proto by bylo dobré, kdyby se některé hodiny dějepisu zaměřily více na historii našeho českého národa a významné osobnosti moderních dějin. Naším úkolem je také starat se o památník T. G. Masaryka před školou.

Ke konci zasedání jsme se bavili o uběhlém pololetí. Každý žák měl za úkol napsat zhodnocení za 1. pololetí školního roku, co se mu líbilo a naopak a zhodnotit sám sebe. Shodli jsme se na tom, že nový školní rok přinesl spoustu nových a zajímavých změn. Pozitivní ohlasy dostal Halloween, Barevný týden s imunitou nebo opravený rozhlas. Padl také nápad, aby každá třída z vyššího stupně měla ve třídě vlastní hodiny.

Mezi novými nápady zazněl sportovní den na zamrzlém rybníku a stále se plánuje jet se na zápas Komety Brno. Nejsme si ale jisti, že sportovní den na rybníku bude možné uskutečnit díky špatným podmínkám ledu. Dozvěděli jsme se, že na konci roku proběhne vyhodnocení Skokana roku 2013/2014. Jde o to, že se budou hodnotit výsledky jednotlivých žáků a jejich zlepšení, ti nejlepší pak budou nominováni na Skokana roku. Naším úkolem, úkolem každé třídy je, vymyslet kritéria pro tuto akci.

Za senát Klára Kvitová